İç Hastalıkları; tıbbı birimlerin içinde kilit önemde bir ana bilim dalıdır. Birimimiz; endokrinoloji, kardiyoloji, gastroentoloji, nefroloji, geriatri, romatoloji, göğüs hastalıkları ve alerji gibi bir çok alt dalı kapsayan, günlük hayatta sağlık şikayetleri olan hastanın ilk müracaat edeceği birimdir.

Hastanemizde gerek polikliniklerimizde gerek yatarak bütün dahili hastalıkların tanı ve tedavileri yapılmaktadır. Bunun yanında hastanemizin kuruluş amacına uygun olarak ana uğraş alanımız diyabet, metabolizma ve endokrin hastalıklarıdır. Bu hastalara hastanemize özgü bireysel hizmet uygulanmaktadır. Teşhis ve tedavinin başlamasının ardından gerekli birimlere yönlendirme ve takip, diyabet ve metabolik hastalıklarda esastır.

Herhangi bir sorunu olmadan belli sürelerde yapılan sağlık taramaları, yani “Check up “ yaptırmak, hastalıklarla ilgili korunma, erken teşhis ve tedavi ile sağlıklı bir ömür geçirmek yönünden büyük önem taşır. Hastanemizde çeşitli seviyelerde kişiye özel check up hizmeti de verilmektedir. Bu kapsamda ileri yaştaki şahısların sağlık takibini yapmak ve sağlığını korumada yardımcı olmak, iç hastalıklarının bir diğer uğraş alanıdır.

Hastanemiz; Türk Diyabet Cemiyetinin 60 yıllık deneyimi ve bilgi birikimi ile diyabet, obezite ve tiroit gibi endokrin hastalıkların tanı ve tedavisinde iddalıdır. Birimimize başvuran her hastanın sağlığına geniş bir perspektiften bakarak en uygun tedavi uygulanır ve takip edilir. Kronik hastalıkların takibinde uzmanlaşmış ekibimiz, takım çalışması ile hareket eder ve tanıya göre yönlendirme, tedavi hizmeti verir. Diyabet ve metabolik sorunu olan hastaların fiziksel yardım almadan yaşamasının sağlanması Özel Diyabet Hastanesi’nin başlıca hedeflerindendir. Bu nedenle hekime yardımcı diyabet hemşiresi, podolog (ayak bakım uzmanı), beslenme uzmanı, fizyoterapist ve gerekiyorsa psikolog yardımıyla tam bir ekip çalışması hizmeti vermekteyiz. Başvuran her kişinin hastalığını, tedavisini, takip şeklini, kısaca vücudunu tanımasını sağlamayı çok önemsiyoruz.

Modern teknoloji ile donatılmış hastanemizde özellikle diyabet yaşı uzun kişilerin ihtiyacı olan göz, nöroloji, kardiyoloji, nefroloji, tıbbi beslenme ve podoloji (ayak bakımı) gibi tüm bölümler mevcuttur.

Hastalarımızı eğitip bilinçlendirerek tedavisinin başarılı olması ve olası komplikasyonlardan uzak ve uzun yaşamasını sağlamak en önemli misyonumuzdur.

Bu Birimde Görev Alan Kadromuz