Özel Diyabet Hastanesi Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü, yoğun çalışan bölümlerden biri olarak hizmet vermektedir. Genel Cerrahi Bölümü,  meme, endokrin, karaciğer-pankreas-safra yolları, kolon rektum cerrahisi ve laparoskopik cerrahi gibi konularda değerli hastalarımızın hizmetindeyiz.

Genel Cerrahi Bölümü, sağlık hizmeti yanında bilimsel etkinliklere de önem vermekte olup; konularında tanınmış Türk ve yabancı bilim adamlarını davet ederek bilgi alışverişini sağlayacaktır.

"Guatr" hastalığı başta olmak üzere vücuttaki Genel Cerrahinin kapsamı içindeki hormonal sistemin, selim ve habis hastalıkların, cerrahi tedavisini ve ayrıca tüm meme hastalıklarının tedavisini üstlenmiştir. Buna ek olarak Meme Kanseri için bir tarama programı sunulmaktadır.

Karaciğer-safra kesesi ve yolları ve pankreas hastalıklarında özel deneyim gerektiren cerrahi tedavi sunmaktadır.

Toplumda oldukça sık görülen hemoroid, fissür, fistül gibi selim anal hastalıkların tedavisinin (cerrahi, lazer uygulama) yanı sıra tüm kalın bağırsak selim ve habis hastalıkları için gerekli cerrahi girişimleri üstlenmiştir. Ayrıca laparoskopik olarak tüm ameliyatlar yapılabilmektedir. Bu ünitede yine yaygın olarak görülen kabızlık gibi sorunların çözümü için tedaviler uygulanmaktadır.

Gerek açık fıtık cerrahisinin modern uygulamalarını gerekse kapalı fıtık cerrahisi (Laparoskopik Periton Dışı Teknik) uygulamalarını gerçekleştirmektedir.

Morbid obezite ve obezitenin neden olduğu metabolik hastalıkların minimal invaziv cerrahi tedavisi gerçekleştirilmektedir.

Bu Birimde Görev Alan Kadromuz